pondělí 7. října 2019

MČR štafet a družstev '19

Klubový vrchol sezóny je za mnou. A opět to byl parádní zážitek, navíc v moc hezkých terénech Tisu u Blatna. Po oba dny jsem rozbíhal naše áčkové týmy a byť se našlo dost (malých) mapových zaváhání, posilněn zkušenostmi z podzimních štafet, jsem svou roli celkem ustál. Je jasné, že z mojí strany je další posun výsledkovou listinou možný jedině tím, že pořádně natrénuji. Když si ale vezmu, že ještě na jaře to bylo takové všelijaké, tak rozhodně vidím pěkný pokrok i s relativně mírným tréninkem.

Na doběhu sobotních štafet - foto: Tomáš Bubela

Ale k samotným závodům. Cílem pro sobotní štafety bylo běžet stabilní výkon a totálně se neutavit na neděli. Chvilku mi trvalo, než jsem se dostal do mapy (tempo na prvním úseku bylo hodně rychlé), ale pak jsem šel až na mapová zaváhání od zhruba šesté kontroly celkem ofenzivně. Ono v takto rychlém lese ani nic moc jiného nezbývalo. Předával jsem na 19. místě, ovšem s více než osmi minutami ztráty na vedoucí tým. Nakonec jsme uválčili 23. místo, což byl výsledek tak nějak odpovídající celé naší sezóně.

 Mapa 1. úseku družstev s mými postupy

V neděli už mi závod sedl mnohem víc. Na druhou stranu, v nohách už asi byla nějaká ta únava. A tak jsem na dlouhém postupu na jedničku celkem vlál za ostatními. Naštěstí jsem se neutavil úplně a relativně rychle se dostal do mapy. Tentokrát jsem sbíral opravdu jen drobné chybky (největší snad byla málem vynechaná sběrka po pytlíku odběhnutém totálně na hraně) a ačkoli z toho bylo 20. místo, tak ztráta tentokrát jen pět a půl minuty. S tím, že čas jsem měl skoro stejný jako předchozí den. Myslím, že rozběhnuto jsme měli podle našich představ a po super výkonech to nakonec stačilo na 11. místo, byť desítka nebyla daleko.

Mapa 1. úseku družstev DH21 s mými postupy

Jsem rád, že se mi podařilo na vrchol poladit formu. Alespoň v rámci toho, na co mám nyní naběháno. Další viróza, která na mě sedla v pátek, se naštěstí dala kousnout. Stejně jako bolístky tu a tam po těle, kterému se asi nelíbila tréninková zátěž. Teď mám v plánu trochu vydechnout. Vypadá to ještě na jeden nebo dva oblasťáky, ale jinak trénink trochu umírním. Nějaký odpočinek se bude hodit než přijde zimní příprava. Která věřím po delší době proběhne zase ve zdraví :)

Na startu nedělních družstev - foto: Kade

Žádné komentáře: