sobota 6. prosince 2014

Jak jsme spouštěli web sekce OB

Spouštění svazového webu byla oproti webu sekce OB celkem pohádka. Na velké obtíže jsme nenarazili a ani úprav nakonec tolik nebylo. OrientačníBěh.cz, to bylo něco jiného...

Jednak už dopředu bylo jasné, že s ohledem na 10násobnou návštěvnost oproti svazu bude počet případných komentářů o to větší. To se sice nakonec neukázalo být pravdivým, za to počet úprav, které nám přibyly na seznam, celkem seděl :)

Web, který nás provázel od roku 2002... v podobě, v jaké si ho budete i v budoucnu moci proklikávat v v archivu.

Krom dvou věcí ale nešlo o nic zásadního. Prvním problémem byla nefunkčnost starého výpisu rubriky "Jednou větou" na Béďových stránkách. Nakonec se ukázalo, že to bylo spíš technologickým postupem přejímání novinek na druhé straně a celkem rychle jsme to vyřešili.

Horší bylo, že se nám podařilo sestřelit web Mapové rady ČSOS. Tam to šlo za mnou - nepohlídal jsem si, že má Mapová rada web umístěný na doméně OrientačníBěh.cz (to sice logicky nedává smysl, když má být jako rada svazu spíš pod OrientačníSporty.cz, ale to nic nemění na tom, že jsem si to měl pohlídat :) ).

Skončilo to pár ostrými maily a protaženou "pracovní dobou" do dvou do rána, než se podařilo napravit to nejhorší.

No a když jsem si noční práci zopakoval hned druhý den při úkolech do školy, nebylo ani divu, že jsem v pátek pro jistotu onemocněl. Jako naschvál zrovna v období, kdy mám práce nad hlavu... No a o dalším až příště :)

Žádné komentáře: