pondělí 22. srpna 2016

Česká Kanada '16

S obvyklým zpožděním článek o druhých a posledních vícedenních, které jsem si letos v létě zaběhl :) Po letech jsem se opět podíval směrem na jih Čech, do mírně kopcovitých a hezky balvanovitých terénů České Kanady. Zároveň už byla letos jasnou volbou H21E a já jsem si tak zasoutěžil s těmi nejlepšími, kteří na tyhle závody dorazili. Z pěti dnů závodů jsem měl ale i tak respekt - kvůli natrénování i achilovce - ovšem ukázalo se, že naběháno už mám (poslední "výzva", která mě ještě čeká, bude eliťácká klasika na áčkách) a achilovka se taky lepší. Super :)

Sběrka na druhé etapě

Závody jako takové se mi celkem povedly. Na nejlepší to samozřejmě nestačilo, ale nakonec jsem to dotáhl na celkové 15. místo, což není vůbec špatné. Běhal jsem relativně vyrovnaně - běžecky jsem žádnou větší krizi neměl (občas to prostě jen tolik netáhlo) a mapově jsem na etapě nechal maximálně dvě minuty.

1. etapa H21E s mými postupy - začal jsem spíš opatrně a rozběhl se až v druhé polovině

 2. etapa H21E s mými postupy - na začátku jsem se nemohl úplně srovnat s mapou, ale pak už to šlo - až na zbytečnou chybu na 9. kontrolu, kde jsem úplně nevychytal náběh na dohledávku

3. etapa H21E s mými postupy - nejhezčí zážitek, moc pěkný terén - jen škoda chyb (7. a 13. kontrola); jinak na všech kontrolách jsem byl, ale GPS se mi přes veškerou snahu nepodařilo napasovat, zajímavé...

4. etapa H21E s mými postupy - tahle etapa byl celkem úprk, opět jsem sice dostal na běhu, ale velmi slušný mezičas třeba na 19. kontrolu ukázal, že do kopců to táhne (i s návštěvou občerstvovačky)

5. etapa H21E s mými postupy - první závod na vícedenních, který jsem nešel naprosto sólo - na páté kontrole jsem viděl záda Mirka Kováře a dotáhl to s ním skoro až do konce; a byl z toho slušný výsledek :)

Žádné komentáře: