pondělí 19. října 2015

MČR štafet a družstev '15

Vrchol sezóny je za mnou. A pocity mám hodně smíšené. Výkony, které jsem podal, mě moc neuspokojují - na druhou stranu, s krátkým odstupem nemůžu říct nic jiného, než že jsem pro to udělal maximum. A že jsem se dostal aspoň na dohled úrovni, na kterou už jsem v orienťáku několik let neměl.

Nechce se mi moc rozepisovat, protože mám v sobě pořád trochu naštvání na chyby, které jsem udělal (v souhrnu obou dnů zhruba 4-5 minut na čtyřech chybách) a které stály naši štafetu/družstvo určitě mnohem lepší výsledek. Že zbytek kontrol byl většinou nalezen s přehledem a pod kontrolou, na to už se historie neptá :) Ale aspoň to je dobré znamení pro mě, že je to hlavně o tom pohlídat si problémové momenty a rázem můžu poskočit o dost výš. Ostatně 1-2 chyby na závod či trénink se táhnou celým letošním podzimem - většina z toho má kořeny v tom, že jsem v lese dost zrychlil a mapa to prostě občas nestíhá.

 Doběh MČR družstev - foto: Zuzka

Aspoň telegraficky k závodům (mapy bohužel u sebe pořád nemám) - v sobotu jsem startoval za polovinou třetí desítky a zpočátku jsem myslím statečně bojoval. Ve městě jsem byl pomalejší, ale v lese se to zase srovnalo. Bohužel jsem udělal dvě chyby těsně před kontrolou, kdy jsem si najednou přestal věřit, že jdu správně a změnil směr. V obou případech se přitom ukázalo, že tomu bylo jinak.

Neděle byla o dost lepší - fyzicky i mapově. Bohužel po druhém rádiu jsem asi špatně přečetl mapu a myslel jsem si, že kontrola je pod svahem (a přitom byla dost vysoko ve svahu), což znamenalo kličku a doběhnutí borcema za mnou. Pak jsem na pár kontrol běžel v kontaktu, až jsem se dostal na jinou farstu. Ta sice byla na mém postupu a věděl jsem o jaký objekt jde, ale v rozplizlém hustníku se mi nedařilo úplně najít směr a ztratil jsem pak kontakt s medailovými pozicemi.

Průběh MČR družstev - foto: Zuzka

Na závody ve Vracově jsem se v rámci zdravotních možností připravoval přes rok a asi i z toho pramení moje rozčarování nad výkony. Na druhou stranu, tahle motivace mě dotáhla k hodně kvalitnímu tréninku a pomohla mi vyhrabat se ze zdravotních problémů. Když zdraví vydrží a srovnám trochu mapu, tohle zdravé naštvání mě může v příští sezóně posunout zase směrem nahoru.

Žádné komentáře: