pondělí 17. srpna 2015

GP Silesia '15

Po dlouhých letech jsem zase vyrazil na letní vícedenní (naposledy v roce 2010!), takže jsem se celkem těšil, že si zazávodím pár dní za sebou - navíc na Vidnavě, což je rozhodně jeden z mapově nejnáročnějších a nejhezčích českých terénů.

A závody to byly povedené. Etapy jsem běhal hodně na pohodu, takže jsem zvládl odběhat všech pět etap, aniž by mi nějak zásadně došly síly. Trochu rychleji jsem se rozhodl absolvovat až poslední dvě etapy - a ta pátá znamenala i celkem pěkný výkon.

Jinak to výsledkově nic extra nebylo. Bohužel co etapa, tak 2-3 několikaminutové chyby, což už bylo celkem dost s ohledem na "pohodové" běžecké tempo.

Organizace byla parádní, jen občas trochu zklamala mapa. Že louka v první etapě (24. kontrola) bude z poloviny posekaná a z poloviny zarostlá, nelze mapaři vyčítat. Ale sprintová mapa čtvrté etapy byla v porostech hodně divoká.

1. etapa - krátká trať

2. etapa - klasika - chyba jen v závěru na 14. kontrolu, jinak slušné

3. etapa - krátká trať 

4. etapa - sprint - divoké porosty (mlází občas jako hustník, občas podrost a občas čistý les), do toho chybějící cesta (rozhodně ne úplně nová) okolo 11. kontroly pro mě znamenaly, že jsem při závodě rozhodně tahal za kratší konec provazu - na druhou stranu, za chyby jsem si přeci jen mohl hlavně sám 

5. etapa - zkrácená trať - tratě formátu klasiky mi sedí, škoda, že na to letos nemám naběháno

O víkendu pokračuji Pěknými prázdninami, takže na podzim bych snad mohl být mapově celkem rozběhaný. Uvidíme :)

Žádné komentáře: