pondělí 11. července 2011

Zpátky k tréninku

Volno skončilo, takže je čas se zase vrátit k pořádnému tréninku. V ČR mě ještě čekají tři týdny, než odletím do Tampere, a během téhle doby bych se rád zase dostal do nějaké té tréninkové pohody, protože poslední dva týdny jsem vesměs odpočíval psychicky i fyzicky velmi důkladně. Cesta do Finska byla i jedním z důvodů, proč jsem už letos nezkusil nominačky dospělé repre na mistrovství světa. Tedy ne že bych si věřil, že bych na to tenhle rok měl, to samozřejmě ani zdaleka, ale byla by to dobrá zkušenost, až o nominaci budu opravdu usilovat.
Nicméně to, že do Finska letím už na přelomu července a srpna, mě přesvědčilo, že bych si jarní sezónu neměl už dál protahovat a raději se postarat o to, abych kvalitně potrénoval na podzim. Svůj cíl co se týče reprezentace jsem si na letošek už splnil - zaběhl jsem B-limit na dráze, což je pro mě hlavně z psychologického hlediska důležité, protože teď už vím, že když na to budu dostatečně trénovat, tak to dokážu zaběhnout.
Teď ale dráha rozhodně není prioritou, to zase až za rok. Teď bude příprava směřovat spíš na běh v lese a na obecnou vytrvalost. Tak snad vše půjde bez komplikací a do Tampere už poletím rozběhaný a v dobré tréninkové formě i pohodě.

Žádné komentáře: